GA400TD25S
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
GA400TD25S
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 400 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : -
Package / Case : Dual INT-A-PAK (3 + 8)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.6V @ 15V, 400A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 250 V
Supplier Device Package : Dual INT-A-PAK
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 500 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 1350 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 36 nF @ 30 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Base Product Number : GA400
Description : IGBT MOD 250V 400A INT-A-PAK
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Half Bridge 250 V 400 A 1350 W Chassis Mount Dual INT-A-PAK